Festival / Cups / Distro

                                                                  16. August 2016

More Noise For Life Vol. 11 : Jako vždy i letos bude k dispozici bar z kterého se financuje větší část akce, proto výzva pro všechny aby omezily veškerý vlastní nápoje a tím tak podpořily bar/chod festivalu (nikdo nikomu nic zakazovat nebude), především a hlavně skleněné nádoby, pro letošek budou vratné kelímky, které si můžete odnést domů, kelímky viz foto. Tímto se tak omezí plast na minimum. Na poslední chvíli žel odpadla přednáška, videoprojekce od Svobody Zvířat. Jeden z hlavních členů má zlomenou nohu. V pátek naviděnou.

English :
For this year will be returnable plastic cups which you can take home like souvenir. A part of the picture is from friends of mine DOKUGA (pretty picture). This will therefore be plastic to a minimum. On saturday here won´t be debate and video projection, because in last time one of main member have broken leg, really sad situation. Throughout the festival is possible pay also in Euro.
We lookig forward to the fest. Up the (crusties) punx!

Distro : Will be in place and update after event, i have received many stuff from everywhere.


                                                 Vratné kelímky - Retunable plastic cups :                                                            Two version the poster :