Pár slov // a few words... - M.N.F.L. vol. 13

                                                          Thursday 5. September 2019

Byli jste skvělí, kapely byli senzační, díky všem. Nemám slov, co kapela to vynikající set, počasí nám taky přálo, jak by řekl jeden člověk, kdo nebyl prohloupil, se sklem to je stále na štíru, omezte ho na minimum pro příště! Snad jedinou horší zprávou je, fotbalisti budou dělat nový trávník pro jejich polní ligu, tímto si nepřejí poničit nový trávník a na další rok budeme muset hledat nejspíš nové místo. Uvidíme a snad za další rok naviděnou.

Jsou tu nějaký ztráty a nálezy, pouze tři věci co se našli, mikina s kapucí, telefon a brýle, pro zájem piš na email. Pokud máš fotky z akce pošli je, některé jsou zde. 


ENGLISH INFO :
You were great, the bands were sensational, thanks to all. I have no words each band did play amazing gig, the weather was nice too, one would say, who wasn't there, made a mistake, with the glass it´s still not good, limit it to the minimum for the next time! Perhaps the only bad news is that footballers will make a new turf for their field league, they do not wish to destroy a new turf and we will have to look for a new place for the next year. We'll see and hopefully see you next year.

There are some lost and found, only three things we found, sweatshirt hoodie and phone, if you´re interested write to email. If you have photos from the event send them, some are here.

                                    
                                                       Lost and found // Photos bands :                                                      SATURDAY :