OUT NOW - 12" Lp - Gomora

                                                                       15. June 2016
                                                                                                Greetings!
Out now / Vyšlo právě teď :
12" LP - GOMORA - Popel a Prach

GOMORA - After four years there is a third vinyl hack and their second separate album, 12" LP with name Ash and Dust. Black vinyl on which you can find 9 densely dirty crust metal songs of gloomy and reproachful lyrics from Czech Republic. Based on international cooperation for 20 labels in white and black gatefold package for the graphics take care of their guitarist. Packaging board includes a poster with the theme LP. Mastering noise record, recorded in the rehearsal own power, is responsible Otyn of the Vyškov Davos. Edition to 500 copies stinking piece of crust and the price excluding postage is 10 Euro. To order, write to e-mail contacts.

TRADES ARE WELCOME for sure! I love to trades so much! Or i can also offer a wholesale price, but almost always prefer to trade.


Czech language :

GOMORA - Po čtyřech letech je tu třetí vinylový zásek a jejich samostatný druhý album, velká deska s názvem Popel a Prach. Černý vinyl na kterým najdeš 9 hutně špinavých crust metal songů s neveselou a vyčítavou lyrikou. Vychází za mezinárodní spolupráce 20-ti labelů v bíločerném gatefold obalu o jehož grafiku se postaral jejich kytarista. Balení desky obsahuje plakát s motivem LP. Mastering hlukového záznamu, nahraného vlastními silami ve zkušebně, má na svědomí Otyn z Vyškovského Davosu. Náklad 500 kusů smrdutého crustu a cena kusu bez poštovného je 250,-. Pro objednávku piš na email v kontaktech.

Samozřejmě výměny jsou vždy vítaný (Výměna = Punk), nebo možnost velkoobchodních cen.

                                                                  Photos / Pictures :